Mistrovství České republiky v závěsném létání 2023

Ahoj piloti a pilotky.

Příprava letošního mistrovství nebyla jednoduchá. Začali jsme minulý rok v listopadu a až teď máme jasno. Během této doby jsme uvažovali o konání ve třech zemích mimo ČR. Komunikovali jsme se dvěma subjekty ve Slovinsku, jedním rakouským klubem, jako nejlepší ze všech možností, jsme zvolili osvědčenou spolupráci s francouzskou asociací FFVL. 

Letos se tedy klání o titul mistra ČR odehraje za sedmero horami a sedmero řekami. Budeme závodit ve francouzských Pyrenejích jako součást francouzského mistrovství v termínu 8 – 15.7. 2023. Závodní dny jsou od 9.7 do 14.7 2023. Zázemí soutěže bude v malebné vesničce Génos pod terénem Val Louron.

Známá fakta:

  • Startovné 130 EUR do 8.6.2023, poté 160 EUR
  • Alokace pro 18 CZ pilotů do 25.5.2023
  • Doprava pilotů na start bude realizována lanovkou (7 EUR), rogala vyveze místní klub autem.

Celková kapacita soutěže je maximálně 60 pilotů (30 FR + 18 CZ + 12 další národnosti). To hlavně z důvodu včasného transportu křídel pro soutěžní den.

Po komunikaci s organizátory by neměl být problém transport vybavení na start i pro nesoutěžící piloty. S velkou pravděpodobností nebude naplněna alokace do 25.5., tudíž se soutěže bude moci zúčastnit  více českých pilotů než alokovaných 18. 

Další otázkou může být vzdálenost do místa konání, 1700 km není málo. Nicméně máme možnost si zalétat na unikátním místě francouzských Pyrenejí. Na cestu do místa konání soutěže můžeme využít zkráceného pracovního týdne před soutěží (státní svátky). Tradičně se budeme snažit účastníky soutěže podpořit finančně z dotačního programu NSA Sport.

Místní létání je bezpečné s velkou možností přistání. Neváhejte tedy dorazit i méně zkušení piloti bez závodních ambicí. Doufám, že si všichni, nejen v Pyrenejích, v roce 2023 hezky zalétáme.

Web soutěže (bude průběžně aktualizován)

https://civlcomps.org/event/french-open-val-louron/info

Napsat komentář