21st FAI – WORLD HANG GLIDING BRASÍLIA 2017

Ahoj piloti a sportovci,

český reprezenační team od středy zahajuje boj na mistrovství světa. Létat bude 130 pilotů z celého světa a soutěž potrvá až do 19. 8.

Na náročných tratích budou v souladu s FAI pravidly bojovat v přeletové disciplíně ti nejlepší piloti z celého světa. Náročné létání po několik dnů za sebou, větrné podmínky, vyprahlá planina Goias otestuje možnosti každého pilota na maximum. Cílem většiny úloh bude hlavní město Brazílie Brasília, kde je velmi obtížné přistání přímo mezi vysokými administrativními budovami. Před samotným přistáním ovšem musíme přeletět jeden z nejnáročnějších dokluzů na světových tratích – 15km pod  letovým prostorem, s velmi omezenou možností přistání, nad jezery poblíž města Brasília.

Kde sledovat aktuality?

Zpravodajství můžete sledovat na mém Facebooku a oficiálních stránkách soutěže.

Videa nahrávám na svůj Youtube kanál.

Livetracking naleznete ZDE

Výsledky jsou vydávány po 0300 SELĆ.

Na FB se budu snažit dávat pravidelně fotky, videa a živé vstupy. Není to jednoduchá práce vše zajistit, proto bychom Vás chtěli požádat o tolerantní přístup. Vzhledem k tomu, že sebou nemáme mediální zástupce jako jiné větší teamy, budou mít závody a teamová aktivita přednost před zpravodajstvím.

Nominovaný team (dle pořadí rankingu 2016)

Petr Beneš, Dan Vyhnalík, Miroslav Čáp, Jiří Gut a Petr Polách.

Věříme, že nám doma držíte palce a že Vás nezklameme. Piloty všech odborností zdraví z Brasílie celý reprezentační team.

Letu zdar!